Mazuryclub - Ośrodki wypoczynkowe mazury - Domki letniskowe mazury - Wakacje - Twoje wczasy na Mazurach
                    
MazuryClub:
+48 89 7427866,
e-mail
Nr.Rach.59102036390000800200029694
Szlakiem niebieskim przez Puszczę Piską
Wychodząc z naszego ośrodka na asfaltową drogę wchodzimy wprost na niebieski szlak....

Sorkwity PKP – jez. Lamparckie- Maradki-  ośrodek wypoczynkowy MazuryClub - jez. Borówko- Bieńki- Gant- Krawno- Babięta- jez. Zyzdrój- Spychowo- jez. Kierwik- jez. Uplik- Zgon - Rezerwat Sosna Królewska [59 km] Pieszy szlak biegnący równoległe do części wodnego szlaku Krutyni. Bardzo malownicza trasa, biegnąca przez ciekawe wsie, zagospodarowane turystycznie, duże kompleksy leśne, brzegami jezior, przez kilka rezerwatów przyrody. W Sorkwitach duży, neogotycki pałac z XIX w. W Spychowie leśna ścieżka dydaktyczna nad jez. Leśnym. Odcinkami szlaku prowadzą równocześnie szlaki konne i rowerowe. Na szlaku liczne ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe oraz stanice wodne PTTK ( Sorkwity, Bieńki, Babięta, Spychowo, Zgon)
Sanktuarium Maryjne Święta Lipka
Święta Lipka "Częstochowa Północy", jest ośrodkiem kultu Maryjnego na terenie Warmii i Mazur, znanym już na początkach XIV wieku. Wówczas to widziano na drzewie lipowym, rosnącym w pobliżu obecnego kościoła, słynącą cudami piękną figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem na ręku. Figurka ta została wyrzeźbiona przez skazańca, któremu w przeddzień egzekucji ukazała się Matka Najświętsza obiecując ułaskawienie.
Afrykańskie klimaty
Wypoczywając w Maradkach, aby poczuć "AFRYKAŃSKI KLIMAT" proponujemy krótką wycieczkę rowerową ok.25 km w obie strony.

Jak to bywa na początku - wszystko zaczyna się od jaja. To na fotografii waży 1,8 kg. czyli tyle ile ok. 36 kurzych jaj.

Po leżakowaniu w inkubatorze z jaja wyklują się małe strusie, których upierzenie bardzo przypomina igiełki jeża. Aby wyhodować osobniki ważące ok.100 kg trzeba włożyć w hodowlę dużo wysiłku.

Miasto RESZEL
Trasa wycieczki rowerowej dla wytrwałych wynosi ok. 65 km i wiedzie z MazuryClub przez Sorkwity, Zyndaki, Łężany do Reszla i z powrotem. Droga poprowadzona w pagórkowatym terenie, pozwala na podziwianie uroków ziemi mazurskiej. Osiągnąwszy cel podróży możemy odpocząć, przed powrotem zwiedzając zamek i inne liczne zabytki Reszla. Czas potrzebny do pokonania tej niełatwej trasy należy szacować na ok. 5 do 8 godz.
Pałac w Łężanach
Będąc w Maradkach polecamy wspaniałą wycieczkę rowerową do miejscowości Łężany, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy. Rowery można wypożyczyć w naszym ośrodku. Trasa wycieczki wynosi ok. 50 km i poprowadzona jest wśród uroczych mazurskich krajobrazów.
Copyright © 2008,2016 MazuryClub.pl

Ta strona wykorzystuje pliki "cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.